Ο Σύλλογος Καρκινοπαθών και Φίλων Νομού Αργολίδας ”Η Αλληλεγγύη” έκοψε την πίτα της σε μία εξαιρετική εκδήλωση την οποία είχαν ετοιμάσει το Δ.Σ. και τα μέλη της.
Η κοπή της πίτας πραγματοποιήθηκε στο Pantazis Royal και βρέθηκαν εκεί η Ευρωβουλευτής Ελίζα Βόζενμπεργκ, οι βουλευτές Γιάννης Ανδριανός και Γιάννης Μανιάτης, ο Δήμαρχος Άργους Μυκηνών Δημήτρης Καμπόσος, ο Αντιπεριφερειάρχης Αργολίδος Τάσσος Χειβιδόπουλος, Αντιδήμαρχοι, περιφερειακοί και δημοτικοί σύμβουλοι, υποψήφιοι από όλες τις βαθμίδες της Αυτοδιοίκησης, μέλη του συλλόγου καρκινοπαθών και φίλων κ.α.