Διαβάζοντας την ανακοίνωση που μας απέστειλε προς δημοσίευση το ΝΠΔΔ του Δήμου Άργους Μυκηνών “Κοινωνική Μέριμνα και Αθλητισμός” για την εκδήλωση που θα πραγματοποιηθεί την Τρίτη 29 Ιανουαρίου 2019 στις 10:30 π.μ. στην αίθουσα του Κ.Α.Π.Η. Άργους, παρουσία του Σεβασμιωτάτου Μητροπολίτη Αργολίδας κ.κ. ΝΕΚΤΑΡΙΟΥ, μας προκάλεσε ευχάριστη εντύπωση το θέμα που θα αναπτύξει η ομιλήτρια. Πολύ εύστοχος ο τίτλος ¨ΝΕΟΙ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ¨ . Σηματοδοτεί την διάθεση και των υπευθύνων του ΚΑΠΗ να δώσουν ένα μήνυμα αισιοδοξίας στα μέλη και συνάμα να τους γνωστοποιήσουν νέες συνήθειες που θα εξασφαλίσουν καλύτερη ποιότητα ζωής στην καινούργια χρονιά, απλές αποφάσεις για σημαντικές βελτιώσεις στον τρόπο ζωής των ηλικιωμένων. Η πολύ ενδιαφέρουσα αυτή ομιλία θα πραγματοποιηθεί από την κυρία Αναστασία Αργυροπούλου, επιτυχημένη ιατρό Βιοπαθολόγο – Μικροβιολόγο που διατηρεί ιδιωτικό ιατρείο στην πόλη του Άργους. Η κα Αργυροπούλου είναι αποφοιτος της Ιατρικής του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών ενώ την ειδικότητά της έκανε στο 251 Γενικό Νοσοκομείο Αεροπορίας. Έχει παρακουλουθήσει πολλά συνέδρια και επιστημονικές ημερίδες παρακολουθώντας συνεχώς τις εξελίξεις στον επιστημονικό της τομέα .
Αναμένουμε λοιπόν με ενδιαφέρον την ομιλία της διότι ποιος δεν θα ήθελε να μένει νέος για πάντα!
¨ΝΕΟΙ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ¨ στο ΚΑΠΗ Άργους από την Αναστασία Αργυροπούλου
![](https://archives.parapolitikaargolida.gr/wp-content/uploads/2019/01/Πίτα-2019-600x340.jpg)