Σχεδόν ένας μήνας έχει περάσει από την κλήρωση του πρωτοχρονιάτικου λαχείου και τα δύο εκατομμύρια ευρώ του μεγάλου λαχνού περιμένουν ακόμα «υπομονετικά». Ο μεγάλος νικητής, σύμφωνα με τον ΟΠΑΠ, δεν έχει δηλώσει ακόμα το παρών και τα σενάρια για την ταυτότητά του και την ιστορία φουντώνουν.
Σύμφωνα με πληροφορίες, το τυχερό λαχείο έχει αγοραστεί στην Αττική. Οπότε, όσοι έχουν αγοράσει λαχείο από την περιοχή της Αττικής και δεν το έχουν ελέγξει ακόμα, θα πρέπει να σπεύσουν να το κάνουν!
Δεν είναι λίγες οι φορές, πάντως, που έχουν σημειωθεί τραγελαφικά περιστατικά με τυχερούς παίκτες που ξέχασαν να ελέγξουν τα λαχεία τους ή ακόμα χειρότερα τα έχασαν ή τα πέταξαν.