Γράφει ο Χρήστος Αντωνόπουλος
Υποψήφιος Περιφερειακός Σύμβουλος με τον Παναγιώτη Νίκα.
Με περίσκεψη και βαθιά συγκίνηση παρέστη στις εκδηλώσεις εορτασμού της 197ης επετείου της Ά Εθνοσυνέλευσης στην Ν. Επίδαυρο.
Τον Ιανουάριο του 1822 ψηφίστηκε το ποιο φιλελεύθερο πολιτικό κείμενο στην Ευρώπη, το Σύνταγμα και ήταν η κορυφαία στιγμή της πολιτικής ιστορίας της νεότερης Ελλάδας.
Τον Ιανουάριο του 2019 η Ελλάδα ξεπουλά την ΙΣΤΟΡΙΑ της. ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ πρέπει να είμαστε στις 20 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2019 και ώρα 14:00 στο Σύνταγμα για να διαμαρτυρηθούμε ειρηνικά στέλνοντας στην πολιτική εξουσία το μήνυμα ότι ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΝΩΜΕΝΟΙ ΞΕΠΕΡΝΩΝΤΑΣ ΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΚΟΜΜΑΤΙΚΕΣ Ή ΙΔΕΟΛΟΓΙΚΕΣ ΤΟΥΣ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΔΕΝ ΞΕΠΟΥΛΟΥΝ ΤΗΝ ΧΩΡΑ ΤΟΥΣ, ΤΙΣ ΑΞΙΕΣ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΑ ΙΔΑΝΙΚΑ ΤΟΥΣ.