Σε μια λαμπρή εκδήλωση στο ξενοδοχείο PARK στο Ναύπλιο ο προοδευτικός σύλλογος ”Ο ΠΑΛΑΜΗΔΗΣ” έκοψε την πίτα του.
Παρουσία του Δημάρχου Ναυπλιέων Δημήτρη Κωστούρου, των βουλευτών Αργολίδας Γιάννη Μανιάτη και Γιάννη Ανδριανού, του Δημάρχου Καλαμάτας και υποψήφιου Περιφερειάρχη Πελοποννήσου Παναγιώτη Νίκα, του Αντιπεριφερειάρχη Αργολίδας Τάσου Χειβιδόπουλου, Αντιδημάρχων, Περιφερειακών και Δημοτικών συμβούλων, πολιτευτών και υποψηφίων αλλά και μελών του συλλόγου ο πρόεδρος κ.Σπαντιδέας αφού απήυθυνε χαιρετισμό και κάλεσε και τους επισήμους να πράξουν το ίδιο, στη συνέχεια έκοψε την πρωτοχρονιάτικη Πίτα και μάλιστα είχε αριθμήσει και μέχρι το 12 σε ποιους θα δώσει τα πρώτα κομμάτια.