29 °C Argos, GR
27 Ιουλίου 2024

Με ήττα κλείνει τη χρονιά ο Διομήδης

Τέλος σε ένα σερί επιτυχών αποτελεσμάτων για τον Διομήδη που ηττήθηκε εκτός έδρας 29-21 από τον Αερωπό Έδεσσας, για την 11η αγωνιστική της Handball Premier.

Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πάρουν ένα μικρό προβάδισμα τεσσάρων τερμάτων (7-3), ωστόσο όμως ο Διομήδης  αντέδρασε και με ένα σερί 3-0 έφτασε τη διαφορά στο γκολ (7-6). Ο Αερωπός συνέχισε να βρίσκει εύκολα δίχτυα και «έκλεισε» το ημίχρονο μπροστά στο σκορ με τρία τέρματα (16-13).

Στο δεύτερο μέρος η ομάδα από την Έδεσσα κυριάρχησε και στις δύο πλευρές του γηπέδου και κατάφερε πάρει μια διαφορά των 9 τερμάτων (29-20). Το μόνο που κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι ήταν να μειώσουν σε 29-21, όπου ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

ΑΕΡΩΠΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ – ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ 29-21

Τα πεντάλεπτα: 3-2, 6-3, 7-6, 10-8, 13-9, 16-13 (ημχ) 17-13, 19-14, 21-16, 22-17, 26-18, 29-21

ΑΕΡΩΠΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ (Γιάννης Πηλαλίδης): Αθανασίου, Τζουβάρας, Μαυρόπουλος, Μαυροδουλάκης 2, Τζουβάρας Θ. 1, Κράλλης 1, Λάππας, Θεοδωρόπουλος 3, Δημάκης 6, Γάτσης, Μπάρμπας, Βαφείδης, Μισαηλίδης 3, Κεσίδης 5, Κυριακού 8 , Λιόφης.

ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ (Χρήστος Δημήτρουλας): Κραμαστιώτης 4, Τσιγαρίδας 1, Αρσενασβίλι 2, Παπαντωνόπουλος, Χειβιδόπουλος, Ρουσόπουλος , Τότος, Χαντέλης 2, Χερουβείμ 7, Ζλάτανος, Τσάτας 1, Δάσκαλος 4.

Περισσότερα Άρθρα

Loutraki Run 2019

Σας περιμένουμε στο 2ο Loutraki Run 2019 αύριο Κυριακή 3/2 στην αφετηρία στους καταρράκτες Λουτρακίου και τους αγώνες δρόμου 10χιλ, 3χιλ, 1χιλ, υπό την αιγίδα του Α.Ο. Ποσειδών Λουτρακίου, την ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Πελοποννήσου, το Δήμο Λουτρακίου Περαχώρας Αγίων Θεοδώρων. Περισσότερες πληροφορίες για τις συμμετοχή σας στους αγώνες δρόμων και την προκήρυξη των αγώνων στο myrace.gr

«Break» του Ολυμπιακού στην Πόλη, 72-71 τη Φενέρ με buzzer beater του Σλούκα

Η 3η Μαΐου ήταν η βραδιά του Κώστα Σλούκα! Ο γκαρντ του Ολυμπιακού ήταν ο man of the game στον 3ο αγώνα με τη πρώην ομάδα του, Φενερμπαχτσέ, στα πλέι οφ της Euroleague, οδηγώντας τους «ερυθρόλευκους» στην ανάκτηση του πλεονεκτήματος που είχαν χάσει στο Game 2. Μίας Φενερμπαχτσέ που αρνείτο να πεθάνει, που προηγήθηκε και […]