Η εταιρεία «ΑΣΠΙΣ ΑΕ Κ. ΔΕΔΕΣ» για μία ακόμη φορά στηρίζει την τοπική κοινωνία της Αργολίδας χωρίς να δημοσιοποιεί αυτού του είδους τις δραστηριότητες γιατί επί της ουσίας την ενδιαφέρει να συμβάλλει στην αναβάθμιση της ζωής των ανθρώπων όπου της ζητηθεί. Μέσα σ’ αυτό το πλαίσιο είναι και η προσφορά των ηλεκτρονικών υπολογιστών προς το Αγγελοπούλειο Δημοτικό Σχολείο Ανυφίου, το οποίο με την παρούσα επιστολή του εκφράζει τις ευχαριστίες του προς την εταιρεία :
Ο Σύλλογος Διδασκόντων και ο Διευθυντής του 6/Θ Αγγελοπούλειου Δημοτικού Σχολείου Ανυφίου εκφράζουν τις θερμότερες ευχαριστίες τους προς την εταιρεία «ΑΣΠΙΣ ΑΕ Κ.ΔΕΔΕΣ» Ελληνική Βιομηχανία Χυμών, για την ευγενική προσφορά δύο ηλεκτρονικών υπολογιστών συνεισφέροντας στην υλικοτεχνική υποστήριξη του νεοσύστατου Εργαστηρίου Πληροφορικής του σχολείου μας.
Η πολύτιμη αυτή προσφορά συμβάλει στην αναβάθμιση του τεχνολογικού εξοπλισμού του σχολείου και έχει ως αποτέλεσμα τη βελτίωση των συνθηκών εργασίας γεγονός που αποτελεί ηθικό στήριγμα στους εκπαιδευτικούς.
Οι εκπαιδευτικοί με τη σειρά τους εξαίρουν τη Διοίκηση της εταιρείας για την κοινωνική ευαισθησία της σε αυτούς τους δύσκολα οικονομικά καιρούς και εύχονται αυτή η ενέργεια να αποτελέσει παράδειγμα προς μίμηση.