Εντύπωση προκαλεί η στάση μεγαλοστελεχών του ΚΙΝΑΛ στην Αργολίδα σε ότι αφορά την στήριξη τους στον υποψήφιο Περιφερειάρχη Γιάννη Μπουντρούκα.
Επειδή δεν έχουν καταλάβει πως το κάστρο έπεσε και ο απερχόμενος περιφερειάρχης Π.Τατούλης δεν θα μπορέσει να τους σώσει καλό θα είναι να μαζευτούν λίγο γιατί τους έχουν πάρει χαμπάρι. Εκτός αν θέλουν να μπουν μαζί του στο καράβι που βουλιάζει, αφού θα έχουν να απολογηθούν μαζί με τον Πετράν για το γεγονός ότι στην Αργολίδα δεν έχουν γίνει κανένα έργο υποδομής. Τέλος πάντων αναμένουμε να δούμε τα πρόσωπα που θα κατέβουν στο ψηφοδέλτιο του ΚΙΝΑΛ για την Περιφέρεια κι εκεί θα φανεί ξεκάθαρα ποιοι και πόσο στήριξαν την κομματική υποψηφιότητα ή επέλεξαν να κάνουν αλισβερίσια…με τον απερχόμενο Περιφερειάρχη!