Ποιος βάλθηκε να ξεπαστρέψει ότι τετράποδο κυκλοφορεί στην Κίο του… Πολιτισμού (!!!) ;;;
Ποιοι είναι αυτοί οι “καλοί άνθρωποι” που κινούνται ανάμεσά μας χαμογελαστοί, μας καλημερίζουν, κάνουν “μεγάλους σταυρούς” στις εκκλησίες κι έπειτα σκορπίζουν χωρίς τύψεις το θάνατο σε ανυπεράσπιστα πλάσματα;
Εδώ και λίγο καιρό γάτες και σκύλοι (αδέσποτοι και μη) έχουν δηλητηριαστεί από χέρια που κάνουν σφιχτές χειραψίες πριν σκοτώσουν.
Γιατί τους αφήνουμε ανενόχλητους να συνεχίζουν το έργο τους;
Οι φορείς της Νέας Κίου που παλεύουν για τον πολιτισμό γιατί σιωπούν;
Τούτη η σκυλίτσα ας είναι το τελευταίο θύμα των απάνθρωπων που μας περιστοιχίζουν και μας περιγελούν σκοτώνοντας ακόμα και μέσα στις αυλές μας τα ζώα μας!